Blizzard DOTA to oficjalny mod do systemu gier dowolnych w StarCraft II. Gry typu DOTA mają swój początek w Warcraft III, które rozpoczęły się od fanowskiego moda do tej właśnie gry. Rozgrywka polega na walce dwóch drużyn między sobą, gdzie celem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Każdy z graczy steruje jednym z bohaterów o unikalnych umiejętnościach.

Fabuła jest w sumie prosta. Dwóch bogów Niebieski i Czerwony sprowadzają z różnych światów bohaterów gdzie oni walczą na różnych mapach w drużynach na przeciw siebie. Ci wszyscy bohaterowie są sprowadzani z uniwersum firmy Blizzard, czyli z gier Diablo, StarCraft i Warcraft. W tej sytuacji każdy bohater jest unikalny i się zupełnie wyróżnia w przeciwieństwie do innych gier z tego typu.

W Blizzard DOTA bohaterowie są podzieleni na cztery różne role: tank jest wytrzymały co pozwala mu przyjmować na siebie obrażenia; damage-dealer zadaje wielkie obrażenia; support leczy sojuszników i posiada zdolności neutralizujące; a siege może zadawać obrażenia na większą odległość niż wieże, a także zadawać większe obrażenia grupom przeciwników.

Akcja podczas rozgrywki ma być szybka i agresywna co daje unikalne podejście do tej formuły gry. W grze nie tylko będzie można podążać z armią ze swojej bazy, a także będzie można zwerbować neutralne jednostki, jeśli wcześniej zostaną pokonane. Same wieże mogą tymczasowo wyczerpać swoją amunicję, jeśli zostaną zaatakowane przez potężniejszą grupę.

Reklamy