W League of Legends lub w skrócie LoL posiadamy dwa tryby rozgrywki:

Tryb klasyczny – Jest to tryb bardzo podobny do rozgrywek Multiplayer znanych z gier strategicznych. Gracze tworzą dwie drużyny. Każda posiada od 3 do 5 graczy. Każda drużyna broni swojego Nexusa. W czasie rozgrywki mogą kupować przedmioty. Na mapie umieszczonych jest szereg wież strażniczych a z Nexusów wyskakują NPC przeciwnych drużyn. Oczywiście walczymy również z bohaterami przeciwnych drużyn. Każdy gracz zaczyna od poziomu pierwszego doświadczenia a może zdobyć 18 poziom.
Walkę wygrywa drużyna, która zniszczy Nexus przeciwnika.

Tryb dominacji – bardziej wyrafinowany tryb walki. Podstawową zasadą jest to, że gracze nie mogą bezpośrednio zniszczyć wrogiego Nexusa. Każdy Nexus posiada tzw. punkty życia – 500. Nexus zostaje zniszczony, jeżeli poziom punktów spada do zera. Na każdej mapie umieszczonych jest pięć miejsc specjalnych:

  • wiatrak,
  • wiertło,
  • cmentarzysko,
  • kamieniołom,
  • rafineria.

Drużyna, która przechwyci trzy lub więcej tych miejsc sprawia, że poziom punktów Nexusa spada. Im więcej miejsc jest kontrolowanych tym poziom Nexusa spada szybciej. Poza tym w czasie gry pojawiają się zadania specjalne np. przechwycenie wiatraka skutkuje natychmiastowy spadek punktów życia Nexusa o określoną wartość. Przejęcie polega na podejściu na określoną odległość do miejsca i pozostanie tam przez daną ilość czasu. Im więcej bohaterów przejmuje obiekt tym czs jest krótszy.

Reklamy